Rozpoczęcie prac budowlanych na parkingu P&R Szymanowskiego

środa, 14 czerwiec 2017,

Poznańskie Inwestycje Miejskie 6 czerwca br. przekazały generalnemu wykonawcy firmie Skanska S.A. plac budowy pod parking Park&Ride Szymanowskiego, czyli I etapu budowy systemu parkingów P&R w Poznaniu. Zasadnicze roboty budowlane rozpoczęły się 13 czerwca br.

Inwestycja jest realizowana na os. Szymanowskiego u zbiegu ulic Smoleńskiej i Szymanowskiego, będzie to pierwszy tego typu parking  w mieście.  Projekt jest realizowany w trybie „zaprojektuj - wybuduj”. Docelowo w ramach parkingu powstać ma 130 miejsc postojowych dla pojazdów osobowych, z czego wydzielonych będzie  6 kopert dla osób niepełnosprawnych. Według projektu powierzchnia parkingu będzie z kostki betonowej. Obiekt zostanie wyposażony w kanalizację deszczową, automatyczną toaletę, oświetlenie i monitoring.  Dodatkowo w sąsiedztwie znajdą się zadaszone miejsca dla rowerów oraz stacjonarny zestaw naprawczy.

Parking „Park&Ride” Szymanowskiego będzie uzupełnieniem węzła komunikacyjnego os. Sobieskiego, gdzie zainteresowani będą mogli zostawić swój pojazd i przesiąść się na szybki tramwaj PST lub autobusy komunikacji miejskiej. Celem inwestycji jest zwiększenie udziału osób podróżujących komunikacją miejską. Parking będzie powiązany z Poznańską kartą PEKA, tworząc kompatybilny i spójny system.


Za. nr 2 Tablica informacyjna w wizualizacja v2